Naxos Trail Race 2019: Οι μεγάλοι νικητές και το ραντεβού για την πρωτομαγιά του 2020

Naxos Trail Race 2019: Οι μεγάλοι νικητές και το ραντεβού για την πρωτομαγιά του 2020

 

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τον Γιώργο Διαλεχτό και τη Μαρία Μάλαι, νέα ρεκόρ διαδρομής και μεγάλο συναγωνισμό μεταξύ εξαιρετικών αθλητών και δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω έντονου αέρα ολοκληρώθηκε στη Νάξο η 3η έκδοση του Naxos Trail Race στις 20 και 21 Απριλίου 2019.

Δρομείς από πολλές χώρες του εξωτερικού και συγκεκριμένα: Γερμανία, Σουηδία, Γαλλία, ΗΠΑ, Μεγάλη Βρετανία, Αλβανία, Καναδά, Κροατία, Βέλγιο, Αυστρία, είχαν τη δυνατότητα να απολαύσουν τα μονοπάτια της Νάξου στην πιο “πράσινή” τους μορφή.

Ο εξαιρετικός αθλητής Μoritz Αuf Der Deide από τη Γερμανία ήταν μαζί μας. Λόγω τραυματισμού του συμμετείχε στη διαδρομή Sea Change Greek Islands 11km, αντί της μεγάλης διαδρομής των 30χλμ στην οποία ήταν προγραμματισμένο να τρέξει.

Ο Γιώργος Διαλεχτός ολοκλήρωσε τη διαδρομή των 30χλμ με χρόνο (2:41:25). Το βάθρο συμπλήρωσαν με τη δεύτερη θέση ο Σταμάτης Χατζησταύρου με χρόνο (2:43:33) και με την τρίτη θέση ο Παναγιώτης Μοσχονάς με χρόνο (2:44:22). Στις γυναίκες πρωταγωνιστικό ρόλο στα 30 χλμ είχε η Μαρία Μάλαι με χρόνο (3:02:13), ακολούθησε η Δήμητρα Μπίκα με χρόνο (3:21:13) και ηΜαρία Συμπάρδη με χρόνο (3:43:54).

Στη διαδρομή Sea Change Greek Islands 11km, 1ος πέρασε τη γραμμή τερματισμού με ρεκόρ διαδρομής ο Νίκος Πονηρέας με χρόνο (0:55:52), 2ος ο Fabien Le Geudard με χρόνο (1:01:15) και 3ος ο Julien Marion με χρόνο (1:03:06). Στις γυναίκες, πρώτη τερμάτισε η Tina Konig με χρόνο (1:17:45), 2η η Σοφία Στεργίου με χρόνο (1:18:54) και 3η η Μαίρη Συλιβάνη με χρόνο (1:21:46).

Στον αγώνα των 3χλμ Castle Trail, το βάθρο των αντρών συμπλήρωσαν οι Χρήστος Αγνουσιώτης, ο Νικόλας Θεολογίτης και ο Ισίδωρος Παλαμάρης ενώ των γυναικών η Μαρία Μάλαι, η Μαίρη Συλιβάνη και η Ελπίδα Σαγκινέτου.

Στις ομαδικές συμμετοχές, οι ομάδες που τερμάτισαν πρώτες είναι οι: The Runner’s Project με τρεις πρώτους αθλητές τον Σταμάτη Χατζησταύρου, τον Παναγιώτη Μοσχονά και Χρήστου Αγνουσιώτη, ηLa Sportiva Team Greece με τους χρόνους των: Σταύρου Στεφανή, Μαρίας Μάλαι και Δήμητρας Μπίκα και οι Active Monkeys με τους αθλητές Αθανάσιου Κοτσάνη, Παναγιώτας Δημακάκου και Διονύση Λογοθέτη.

Επόμενο ραντεβού για την 4η έκδοση ορίζεται το τριήμερο Πρωτομαγιάς: 1, 2 και 3 Μαϊου 2020.

Εξαιρετικοί για άλλη μια φορά οι ακούραστοι εθελοντές της διοργάνωσης που πλαισίωσαν με την παρουσία τους όλες τις θέσεις σύμφωνα με τις ανάγκες του διημέρου!

Ο πίνακας με τους αθλητές που έλαβαν μέρος

Race 30km

Rank Category Gender BIB Name Club 30km Finish
Gen-Sex-Cat
1 , 1 ,1 M 18-39 Male 9 ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΙΑΛΕΚΤΟΣ SALOMON HELLAS 2:41:25.756
2 , 2 , 2 M 18-39 Male 11 ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ THE RUNNER`S PROJECT 2:43:33.496
3 , 3 , 3 M 18-39 Male 13 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΟΣΧΟΝΑΣ THE RUNNER`S PROJECT 2:44:22.670
4 , 4 , 1 M 50 PLUS Male 3 ΣΤΑΥΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΗΣ LA SPORTIVA TEAM GREECE 2:45:37.270
5 , 5 , 1 M 40-49 Male 4 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΡΚΟΥΡΙΚΗΣ SALOMON HELLAS/KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 2:48:38.950
6 , 6 , 2 M 40-49 Male 12 ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΓΝΟΥΣΙΩΤΗΣ THE RUNNER`S PROJECT 2:51:49.960
7 , 7 , 4 M 18-39 Male 16 ΗΛΙΑΣ ΣΑΓΚΡΙΩΤΗΣ ALL TERRAIN RUNNERS 2:52:18.930
8 , 1 ,1 W 18-39 Female 7 ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΑΪ LA SPORTIVA TEAM GREECE 3:02:13.166
9 , 8 , 5 M 18-39 Male 14 ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ SUMMIT RUNNERS HELLAS 3:03:34.570
10 , 9 , 2 M 50 PLUS Male 74 CHRISTIAN SCHMIDT 3:11:51.800
11 , 10 , 3 M 40-49 Male 32 MATHIEU PAQUET LA CANOPEE 3:12:02.200
12 , 11 , 4 M 40-49 Male 53 ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΠΑΤΗΣ TSIAS.COM 3:14:44.730
13 , 12 , 5 M 40-49 Male 50 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΙΟΠΥΡΗΣ MARATHON CLUB – DYNAFIT GREECE 3:16:44.756
14 , 13 , 6 M 18-39 Male 56 ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΠΑΛΑΜΑΡΗΣ Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ / TURTLE PALAMARIS RUNNING TEAM 3:18:32.456
15 , 2 , 2 W 18-39 Female 6 ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΠΙΚΑ LA SPORTIVA TEAM GREECE 3:21:13.920
16 , 14 , 6 M 40-49 Male 23 ALEXANDROS GIOLDASIS 3:21:48.436
17 , 15 , 7 M 18-39 Male 44 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΛΑΠΟΔΑΣ THE RUNNER’S PROJECT 3:26:13.760
18 , 16 , 8 M 18-39 Male 34 MATTHEW PHIPPS 3:30:21.803
19 , 17 , 7 M 40-49 Male 5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΜΠΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ LA SPORTIVA TEAM GREECE 3:31:55.926
20 , 18 , 8 M 40-49 Male 73 MISCHA PAKHONOFF 3:33:39.110
21 , 19 , 9 M 18-39 Male 46 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΡΦΗΣ THE RUNNER’S PROJECT 3:35:47.306
22 , 20 , 10 M 18-39 Male 47 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΟΤΣΑΝΗΣ ACTIVE MONKEYS 3:36:14.546
23 , 21 , 11 M 18-39 Male 24 SIMON JOINT JOGGING VARIHES 3:36:56.753
24 , 22 , 12 M 18-39 Male 18 JULIEN BALADOU GRUFFY 3:38:27.220
25 , 23 , 3 M 50 PLUS Male 2 ΝΙΚΟΣ ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ LA SPORTIVA TEAM GREECE 3:38:56.480
26 , 24 , 9 M 40-49 Male 45 ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:41:32.920
27 , 3 , 3 W 18-39 Female 62 ΜΑΡΙΑ ΣΥΜΠΑΡΔΗ ALLTERRAINRUNNERS 3:43:54.543
28 , 25 , 10 M 40-49 Male 29 ATHANASIOS KRIGKAS ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 3:45:10.400
29 , 26 , 11 M 40-49 Male 52 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ATHINA 3:46:56.400
30 , 27 , 13 M 18-39 Male 26 GIORGOS KOKKOTAS 3:49:00.016
31 , 4 , 4 W 18-39 Female 42 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΔΗΜΑΚΑΚΟΥ ACTIVE MONKEYS 3:49:20.963
32 , 28 , 4 M 50 PLUS Male 36 PETROS TASIOPOULOS MARATHON CLUB 3:50:08.720
33 , 29 , 14 M 18-39 Male 72 LEVI BLYTHE 3:55:03.530
34 , 30 , 15 M 18-39 Male 21 SÉBASTIEN GALAVIELLE 4:00:25.956
35 , 31 , 12 M 40-49 Male 67 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΥΠΑΛΔΟΣ RUN FOREVER 4:01:54.163
36 , 32 , 16 M 18-39 Male 43 ΚΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ RUNTASTIC 4 4:04:50.743
37 , 33 , 13 M 40-49 Male 70 ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΣΕΒΑΣ 4:06:03.686
38 , 34 , 5 M 50 PLUS Male 48 ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ ΤΡΑΧΙΝΑ / ΛΥΚΟΙ ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ 4:07:04.840
39 , 35 , 14 M 40-49 Male 37 GEORGE TODIS IRUN MAGAZINE 4:07:57.060
40 , 36 , 17 M 18-39 Male 57 ΜΗΝΑΣ ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ PELECANUS CRISPUS 4:12:16.096
41 , 37 , 15 M 40-49 Male 61 ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΚΥΚΛΑΔΕΣ 4:14:24.596
42 , 5 , 1 W 40 PLUS Female 35 KAYOKO TABATA RUN FOREVER 4:21:59.770
43 , 38 , 6 M 50 PLUS Male 65 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ 4:23:01.940
44 , 39 , 18 M 18-39 Male 51 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ACTIVE MONKEYS 4:29:20.080
45 , 40 , 19 M 18-39 Male 28 VASILIS KOURVELOS #THE3MULES 4:39:06.243
46 , 41 , 20 M 18-39 Male 33 IKAROS PAVLOPOULOS #THE3MULES 4:39:07.370
47 , 42 , 16 M 40-49 Male 49 ΑΡΓΥΡΗΣ ΚΡΙΘΑΡΟΥΛΑΣ IRUN MAGAZINE 4:43:54.016
48 , 43 , 21 M 18-39 Male 25 DIMITRIS KAKOTARITIS #THE3MULES 4:43:54.016
49 , 6 , 5 W 18-39 Female 22 ANTONIA GEORGOUSI 4:46:31.490
50 , 7 , 6 W 18-39 Female 63 ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΑΡΑΣΗ ΑΘΗΝΑ 4:52:04.370
51 , 44 , 22 M 18-39 Male 68 ΓΙΩΡΓΟΣ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ACTIVE MONKEYS 5:02:46.286
52 , 45 , 17 M 40-49 Male 58 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΟΥΡΣΑΝΙΔΗΣ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 5:02:46.393
53 , 46 , 23 M 18-39 Male 30 STELIOS LEKAKIS 5:10:23.013
54 , 47 , 18 M 40-49 Male 55 ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΩΤΑΚΗΣ TOTALMANUAL PHYSIO & FITNESS STUDIO 5:14:03.100
55 , 8 , 7 W 18-39 Female 17 REBECKA AXELLIE 5:19:16.486
56 , 48 , 24 M 18-39 Male 20 MAGNUS ENGSTRÖM 5:19:16.486
57 , 9 , 2 W 40 PLUS Female 31 ARGYRO MATTHAIOU ΠΕΙΡΑΙΑΣ 5:29:36.280
58 , 49 , 19 M 40-49 Male 38 FOTIOS TSIOUKIS PIRAEUS 5:29:36.396
59 , 50 , 25 M 18-39 Male 69 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΑΛΙΑΣΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 5:31:40.640
60 , 10 , 3 W 40 PLUS Female 40 CLAUDIA MARIA WITTFOTH LC DUISBURG 5:51:56.000

Sea Change Greek Islands 11 km

Rank Category Gender BIB Name Club 11km Finish
Gen-Sex-Cat
1 , 1 ,1 M GEN Male 101 ΝΙΚΟΣ ΠΟΝΗΡΕΑΣ LA SPORTIVA TEAM GREECE 0:55:47.243
2 , 2 , 2 M GEN Male 222 FABIEN LE GEUDARD 1:01:15.600
3 , 3 , 3 M GEN Male 160 JULIEN MARION 1:03:06.190
4 , 4 , 4 M GEN Male 244 ANDRE MILLER 1:03:23.320
5 , 5 , 5 M GEN Male 237 THANAS HILAJ 1:03:39.390
6 , 6 , 6 M GEN Male 141 NIKOLAS THEOLOGITIS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 1:04:27.606
7 , 7 , 7 M GEN Male 126 CHRISTOS KYRIAZAKOS SPARTANLEGENDS 1:05:04.166
8 , 8 , 8 M GEN Male 174 ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΚΑΝΛΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1:05:37.660
9 , 9 , 9 M GEN Male 129 MICHALIS MANIOS NAXOS TRAILS 1:07:24.733
10 , 10 , 10 M GEN Male 122 BASTIAN JUNG 1:08:31.616
11 , 11 , 11 M GEN Male 104 MARION OLIVIER ΝΑΞΟΣ 1:10:26.133
12 , 12 , 12 M GEN Male 161 STUART SHITTENDEN ΤΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:14:29.270
13 , 13 , 13 M GEN Male 102 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΡΟΥΠΗΣ ADVENDURE 1:14:38.983
14 , 14 , 14 M GEN Male 243 TOM HINDS 1:14:46.513
15 , 15 , 15 M GEN Male 241 ΣΤΕΛΙΟΣ ΤΖΑΝΕΤΗΣ 1:15:31.246
16 , 16 , 16 M GEN Male 224 ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ PILABOX 1:17:44.760
17 , 1 ,1 W GEN Female 124 TINA KONIG 1:17:45.750
18 , 17 , 17 M GEN Male 221 ΚΡΙΣΤΟΦ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ 1:18:14.416
19 , 2 , 2 W GEN Female 103 ΣΟΦΙΑ ΣΤΕΡΓΙΟΥ THE RUNNERS PROJECT 1:18:54.866
20 , 18 , 18 M GEN Male 203 ROBERT GALLAGHER ΤΗΝΙΟΙ ΔΡΟΜΕΙΣ 1:19:40.216
21 , 19 , 19 M GEN Male 200 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ SEACHANGE SPORTS TEAM 1:20:12.886
22 , 3 , 3 W GEN Female 218 ΜΑΙΡΗ ΣΥΛΙΒΑΝΗ ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ 1:21:46.890
23 , 20 , 20 M GEN Male 234 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΧΙΟΣ 1:23:17.513
24 , 4 , 4 W GEN Female 105 MARINE BALADOU GRUFFY 1:23:35.810
25 , 21 , 21 M GEN Male 144 PHILIPP VAN AAKEN NAXIAKOS.G.S 1:25:30.296
26 , 5 , 5 W GEN Female 170 ΙΩΑΝΝΑ ΖΙΩΓΑ KOURKOURIKIS TRAINING GROUP 1:26:47.313
27 , 6 , 6 W GEN Female 238 KIM THUS 1:26:51.020
28 , 22 , 22 M GEN Male 239 THOMAS PAVY 1:26:51.806
29 , 23 , 23 M GEN Male 194 ΧΑΡΗΣ ΜΑΝΟΥΣΗΣ IRUN MAGAZINE 1:26:54.210
30 , 24 , 24 M GEN Male 164 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ NAXOS TRAILS 1:28:07.163
31 , 25 , 25 M GEN Male 140 NIKOLAS THEOLOGITIS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 1:28:12.496
32 , 26 , 26 M GEN Male 240 MORITZ AUF DER HEIDE 1:28:12.970
33 , 27 , 27 M GEN Male 153 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΝΕΥΛΑΒΗΣ 1:29:01.856
34 , 28 , 28 M GEN Male 183 MIXAΛΗΣ ΚΟΥΤΣΟΚΕΡΗΣ ΝΑΞΟΣ 1:29:20.023
35 , 29 , 29 M GEN Male 208 ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΥ ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ 1:29:22.556
36 , 7 , 7 W GEN Female 231 ΕΛΕΝΗ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ACTIVE MONKEYS 1:29:26.326
37 , 8 , 8 W GEN Female 199 ΚΕΛΛΥ ΜΟΥΣΤΑΚΗ 1:29:40.046
38 , 30 , 30 M GEN Male 148 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 1:30:05.863
39 , 31 , 31 M GEN Male 184 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΥΡΟΥ ACTIVE MONKEYS 1:30:07.503
40 , 32 , 32 M GEN Male 149 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 1:31:25.673
41 , 33 , 33 M GEN Male 135 KONSTANTINOS SINODINOS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 1:32:15.000
42 , 9 , 9 W GEN Female 127 IRISA LEKA 1:32:43.693
43 , 10 , 10 W GEN Female 204 ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΑ ΠΑΛΟΥΚΗ ACTIVE MONKEYS 1:32:50.583
44 , 34 , 34 M GEN Male 110 THEODOROS CHATZOPOULOS ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ 1:33:54.206
45 , 11 , 11 W GEN Female 134 EMILY SHATTUCK 1:34:02.910
46 , 35 , 35 M GEN Male 109 TIMOTHY CHAPMAN KENT AC 1:34:46.110
47 , 12 , 12 W GEN Female 108 MAARTJE CHRISTIEN BOM 1:35:30.436
48 , 36 , 36 M GEN Male 192 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΝΔΕΛΛΟΣ ACTIVE MONKEYS 1:36:18.290
49 , 37 , 37 M GEN Male 107 GEORGE BOGIATZOGLOU 1:38:08.850
50 , 38 , 38 M GEN Male 120 MARKOS GORNATI CHORA NAXOS 1:38:09.070
51 , 39 , 39 M GEN Male 156 ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΒΕΡΥΚΟΚΚΟΣ ΜΕΛΑΝΕΣ 1:38:51.893
52 , 40 , 40 M GEN Male 226 ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ 1:39:04.243
53 , 13 , 13 W GEN Female 214 ΕΛΠΙΔΑ ΣΑΓΚΙΝΕΤΟΥ Α.Π.Σ. ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ / TURTLE PALAMARIS RUNNING TEAM 1:39:05.826
54 , 41 , 41 M GEN Male 219 ΣΥΡΙΟΣ ΣΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ 1:39:18.973
55 , 42 , 42 M GEN Male 154 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ 1:39:29.243
56 , 14 , 14 W GEN Female 163 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΔΕΝΔΡΙΝΟΥ ACTIVE MONKEYS 1:39:44.150
57 , 43 , 43 M GEN Male 136 STELIOS SINODINOS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 1:40:19.950
58 , 44 , 44 M GEN Male 112 NIKOLAS DENDRINOS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 1:41:59.850
59 , 15 , 15 W GEN Female 111 STEFANIA CHOUDELOUDI ΣΕΟ ΑΘΗΝΩΝ 1:43:06.116
60 , 16 , 16 W GEN Female 116 LISE GALAVIELLE 1:43:34.273
61 , 45 , 45 M GEN Male 212 ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΡΑΠΤΗΣ 1:44:34.096
62 , 46 , 46 M GEN Male 230 ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΟΥΝΤΑΣ ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΥΡΟΥ 1:45:12.976
63 , 17 , 17 W GEN Female 151 ΑΝΤΩΝΙΑ ΑΝΕΒΛΑΒΗ 1:45:53.590
64 , 18 , 18 W GEN Female 191 ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΚΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑ ACTIVE MONKEYS 1:46:53.786
65 , 19 , 19 W GEN Female 195 ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΑΝΤΑ 1:46:55.226
66 , 47 , 47 M GEN Male 189 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ ΜΑΡΟΥΣΙ 1:47:57.930
67 , 48 , 48 M GEN Male 167 ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ 1:50:32.050
68 , 20 , 20 W GEN Female 133 DORIS REICH-ROHRWIG GÄSBOCKBIKER 1:51:58.400
69 , 49 , 49 M GEN Male 121 STEFAN HAAG GÄSBOCKBIKER 1:52:06.076
70 , 21 , 21 W GEN Female 188 ΧΑΡΟΥΛΑ ΛΕΝΤΖΟΥ SEACHANGE SPORTS TEAM 1:52:19.040
71 , 50 , 50 M GEN Male 171 ΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 1:52:51.530
72 , 22 , 22 W GEN Female 139 AGA SZUMSKA 1:53:16.286
73 , 51 , 51 M GEN Male 179 ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΚΟΡΜΠΑΚΗΣ 1:53:18.570
74 , 52 , 52 M GEN Male 177 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΟΣ ACTIVE MONKEYS 1:55:58.980
75 , 53 , 53 M GEN Male 176 ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΡΟΣ ACTIVE MONKEYS 1:55:58.980
76 , 23 , 23 W GEN Female 198 ΦΛΩΡΑ ΜΑΥΡΟΥ 1:56:15.933
77 , 54 , 54 M GEN Male 210 ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΡΙΟΝΑΣ RUNTASTIC 4 1:56:23.130
78 , 55 , 55 M GEN Male 159 ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΜΟΥΡΗΣ ΝΑΞΟΣ 1:56:48.670
79 , 56 , 56 M GEN Male 213 ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΟΖΟΣ ΧΩΡΑ ΝΑΞΟΥ 1:58:02.976
80 , 24 , 24 W GEN Female 150 ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ 2:01:20.503
81 , 57 , 57 M GEN Male 186 ΤΖΙΝΑ ΛΕΒΕΝΤΗ RUNTASTIC 4 2:01:23.030
82 , 25 , 25 W GEN Female 180 ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΥ SEACHANGE RACE TEAM 2:02:53.193
83 , 58 , 58 M GEN Male 229 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΟΥΝΤΑΣ ΕΡΜΟΥΠΟΛΗ 2:05:55.940
84 , 59 , 59 M GEN Male 223 ΘΑΝΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΗΝΑ 2:07:51.106
85 , 60 , 60 M GEN Male 152 ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ ΑΝΕΒΛΑΒΗΣ NAXOS 2:08:14.850
86 , 26 , 26 W GEN Female 206 ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΠΑΠΑΖΩΤΟΥ ΟΟΟ 2:09:58.846
87 , 27 , 27 W GEN Female 193 ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΑΝΙΟΥ 2:11:58.930
88 , 28 , 28 W GEN Female 168 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ACTIVE MONKEYS 2:12:33.426
89 , 29 , 29 W GEN Female 182 ΔΗΜΗΤΡΑ ΚΟΥΡΤΗ ACTIVE MONKEYS 2:12:33.646
90 , 30 , 30 W GEN Female 232 ΣΑΒΒΟΥΛΑ ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ACTIVE MONKEYS 2:12:33.646
91 , 61 , 61 M GEN Male 216 ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΣΠΥΡΑΚΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 2:12:38.700
92 , 31 , 31 W GEN Female 197 ΖΩΗ ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ACTIVE MONKEYS 2:23:24.810
93 , 32 , 32 W GEN Female 115 FLORICA DUQUE TOTALMANUAL PHYSIO & FITNESS STUDIO 2:29:13.050
94 , 33 , 33 W GEN Female 158 ΕΥΗ ΒΟΥΛΕΡΗ ACTIVE MONKEYS 2:30:22.976
95 , 34 , 34 W GEN Female 157 ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ ΒΟΥΔΟΥΡΗ ACTIVE MONKEYS 2:30:22.993
96 , 62 , 62 M GEN Male 201 ΠΑΝΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ACTIVE MONKEYS 2:30:22.993
97 , 35 , 35 W GEN Female 225 ΕΦΗ ΤΣΟΛΑΚΗ 2:30:44.163
98 , 36 , 36 W GEN Female 227 ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΥ ACTIVE MONKEYS 2:31:11.810
99 , 37 , 37 W GEN Female 228 ΜΑΙΡΗ ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΥ ACTIVE MONKEYS 2:31:12.360
100 , 38 , 38 W GEN Female 142 SPIRIDOULA THEOLOGITOU ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 2:31:21.226
101 , 39 , 39 W GEN Female 125 ELENI KOUNTOUROUPI ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 2:32:30.093
102 , 40 , 40 W GEN Female 119 EIRINI GIANNAKOPOULOU ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 2:32:34.143
103 , 41 , 41 W GEN Female 242 ΙΣΙΔΩΡΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 2:33:07.636
104 , 42 , 42 W GEN Female 175 ΔΑΡΕΙΛΕΝΑ ΚΑΡΑΒΙΤΗ 6973734187 2:33:11.326
105 , 43 , 43 W GEN Female 181 ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΜΠΑΡΕΛΟΥ 2:33:11.483
106 , 44 , 44 W GEN Female 247 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΧΑΛΑΡΗ 4:21:23.603
107 , 63 , 63 M GEN Male 117 GIANNIS GIANNAKOPOULOS ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 4:21:26.683
108 , 64 , 64 M GEN Male 248 ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΕΚΡΗΣ 4:39:21.916
109 , 65 , 65 M GEN Male 215 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΚΩΝΙΑΤΗΣ ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ 4:48:00.630
110 , 66 , 66 M GEN Male 236 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΩΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΕΒΑΣ ΝΑΞΟΥ 5:03:50.503
111 , 45 , 45 W GEN Female 145 EMMANUELLA VEKRI ART (AMORGOS RUNNING TEAM) 5:22:16.733
112 , 46 , 46 W GEN Female 246 ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΡΙΣΠΟΥ 5:22:19.460

Και οι χορηγοί του 3ου Naxos Trail Race

Χορηγοί της διοργάνωσης: Spar Koutelieris Ynatura / E.A.Σ. Νάξου (Ένωση Αγροτικών Συνεταιρισμών Νάξου) / Pet shop Vassalakis Naxos Bus Transfer / Scirocco Restaurant / Piscines Ideales Γιώργος Γρατσίας / flisvos sportclub naxos

Χορηγοί μετακίνησης: Blue Star Ferries / Zaplous / Moto Naxos  / Actionseaze Yachting

Χορηγοί φιλοξενίας Ippokampos Naxos / Hotel Grotta / Princess of naxos / Nastasia Village Naxos Astir of Naxos Hotel / Studios Kalergis, Naxos / 1739

Χορηγοί εστίασης Scirocco Restaurant / Μπουλαμάτσης οινομαγειρείον / Il Girasole Γρηγόρης / Kozi / Yasouvlaki Naxos

Χορηγός ενυδάτωσης  Βίκος Φυσικό Μεταλλικό Νερό

Μουσική επιμέλεια διημέρου The Rum Bar cocktails & spirits – Στράτος Τσολάκης

Χορηγοί προϊόντος Nissos / Organic Islands / Naxonisos Tastes Κοιν.σ.επ

Φροντίδα και ασφάλεια αθλητών Ελληνική Ομάδα διάσωσης Κυκλάδων Κέντρο φυσικής αποκατάστασης “Περράκης Ευστράτιος”

Πολύτιμοι συνεργάτες Naxos Trekking / Pagonis Greek sandals / Code is Poetry

Δωροθέτες Buff / Ρίζα

Εθελοντικές ομάδες ΛΕ.ΜΟ.Ν Λεσχη Μοτοσυκλετιστων Ναξου   Ραδιοερασιτέχνες Νάξου

Χορηγοί Επικοινωνίας cosmote.gr / advendure.com / irunmag.gr runnfun.gr / naxospress.gr / arthografos.gr / cyclades24.gr

Δημιουργός επάθλων Μάρκος Κουρής

Ξενάγηση Ρεμούνδος Μιχάλης

Διερμηνεία Σεϊντάνης Αλέξανδρος

Διοργάνωση Activeland

Συνδιοργάνωση ΝΟΠΠΑΠΠΠΑ

Οργανωτική Επιτροπή Χριστίνα Κουρή, Λουκάς Πρατίλας, Γιώτα Μαργαρίτη, Στέλιος Παγώνης, Μανώλης Λουδάρος

Πηγή : naxospress.gr